Žáci na jihu Čech budou mít roušky i při výuce, rozhodla bezpečnostní rada

úterý 15. září 2020 ·

„Roušky budou nutné na druhém stupni základních škol, na středních a vysokých školách. A to nejen při pohybu po chodbách, ale také v průběhu výuky,“ řekla hejtmanka Ivana Stráská s tím, že opatření má snížit počty karantén učitelů a žáků. Na prvních stupních základních škol platí, že školáci musí být roušky jen na chodbách nebo v jídelně. Informuje iDNES.
Celý text naleznete zde

7 komentářů:

Ředitel řekl(a)...
15. září 2020 v 17:10  

Přemýšlel někdo o tom, že učitelé druhého stupně učí na prvním, jak se bude učit tělocvik v tělocvičně a hudební výchova. Těch otázek je hodně. Přijde mi to uspěchané a .....

Anonymní řekl(a)...
15. září 2020 v 21:39  

Uspěchané mně to nepřipadá, spíše hodně opožděné. Stačí mrknout na Izrael. Dopadneme podobně.

Arnošt řekl(a)...
15. září 2020 v 22:54  

Co učitelé, kteří ze zdravotních důvodů roušku mít nemohou? (Potvrzení od dr.)

tyrjir řekl(a)...
16. září 2020 v 0:59  

Když učitelé skousli inkluzi, skousnou i roušky. Podle mne je to vše mj. i jakési branné cvičení. Pamatuji ještě školní branná cvičení s rozdáváním plynových masek, s pláštěnkami, rouškami a igelitovými pytlíky na rukou a nohách odhazovanými vždy po větru. V případě jaderného ohrožení zalehněte do nějaké brázdy patami k předpokládanému výbuchu a kryjte si hlavu. V případě biologického ohrožení plňte pokyny své vlády, vedení kraje atd. Bill Gates to říká už mnoho let:

Bill Gates tvrdí, že do deseti let přijde světová pandemie chřipky, která zabije desítky milionů lidí
Daniel Baret 29. dubna 2018 • 09:05

„Pokud byste řekli světovým vládám, že někdo vyrábí zbraň, která může zabít 30 milionů lidí, začaly by se na tuto hrozbu intenzivně připravovat. Ale v případě biologických hrozeb intenzivní příprava chybí. Svět se musí připravit na pandemie stejně vážně, jako se připravuje na válku,“ uzavřel svůj projev Bill Gates...

Přitom podle něj i podle některých jiných expertů je pravděpodobnost výskytu nové globální nemoci rok od roku vyšší. Je to způsobeno především populační explozí, při které lidé osídlují dosud neobydlené končiny, kde se mohou nakazit od zvířat. Také se více po světě cestuje a přenos chorob je daleko rychlejší a jednodušší.

Další hrozbou je užití nemoci jako biologické zbraně, což se díky novým technologiím může podařit i nestátním hráčům nebo skupinám teroristů...


https://www.reflex.cz/clanek/zpravy/86771/bill-gates-tvrdi-ze-do-deseti-let-prijde-svetova-pandemie-chripky-ktera-zabije-desitky-milionu-lidi.html

Osobně si myslím, že ten koróna virus je jen jakési docela mírné varování, které není radno v žádném ohledu podceňovat, a doufám, že zhruba během jednoho roku se to uklidní (alespoň částečně vyřeší).

J. Týř

tyrjir řekl(a)...
16. září 2020 v 1:29  

Flegr: Zavřete školy, budou 4 tisíce nakažených denně

https://tv.idnes.cz/rozstrel/rozstrel-jaroslav-flegr-cely-zaznam-cesko-epidemie-koronavir-covid19-evolucni-biolog-parazitolog.V200910_122149_idnestv_jaha

Flegr říká, že ten relativně mírný virus se v zájmu svého přežívání přizpůsobuje (mutuje) tak, aby měl co nejvíc živých hostitelů (15. min). Nebudou-li se mladí chránit, může vzniknout zlá mutace, která se zaměří i na ně a bude mít větší reprodukční konstantu, což už by bylo velmi vážné... Sebeuspokojení z dosavadních úspěchů není na místě. Běžíme závod o vlastní existenci ...

Anonymní řekl(a)...
16. září 2020 v 10:03  

"Nebudou-li se mladí chránit, může vzniknout zlá mutace"

Viz. "Španělská chřipka". Lidé jsou opravdu nepoučitelní.

laimes řekl(a)...
17. září 2020 v 12:07  

je třeba zrušit školní jídelny a společné šatny

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.