Souboj s koronavirem ve školní jídelně. Hygienická pravidla zůstávají jen na papíře

pondělí 14. září 2020 ·

Chodba před školní jídelnou pražské Základní školy Vodičkova je v pravé poledne plná dětí a batohů, které školáci odkládají před vstupem. Dezinfekce si téměř nikdo nevšímá. A o rozestupech nemůže být vůbec řeč nejen tady, ale ani ve frontě přímo v jídelně. Reportáž přinášejí Lidovky.Už první dny po zahájení školního roku se ukázalo, že přes veškerou snahu se děti z různých tříd a leckde i různých škol tu a tam mísí. Někteří malí strávníci si nedezinfikují, či dokonce nemyjí před jídlem ruce. Ve Vodičkově stojí ve frontě na oběd třicet centimetrů od sebe a sami si nalévají polévku. Navzdory manuálu, který ministerstvo školství ve druhé polovině srpna rozeslalo školám.

„Snažíme se dělat všechno, co je v manuálu, i když jsou to jen doporučení,“ řekla pro Lidovky.cz vedoucí školní jídelny v ZŠ Vodičkova Jaroslava Šorfová. Je to velká jídelna, jejíž kapacita je čtyři stovky strávníků. Kromě zaměstnanců a žáků druhého stupně a nově i třeťáků ze zdejší základky do jídelny docházejí studenti z Akademického gymnázia ve Štěpánské a z Přírodovědného lycea v Navrátilově ulici.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.