Tak určitě. Masové sportovní akce jsou zcela bezpečné. Není ani ten nejmenší myslitelný důvod, abychom je za dané situace jakkoli omezovali. Na Spartě očekávají na fotbale kolem 8 tisíc diváků? Bravo! Konečně! Vylidněné stadiony nejsou dobré ani pro sport, ani pro pokladny klubů. Je to bezpečné. Chcete důkaz? „Nám většinou onemocní hráči, ne diváci,“ shrnuje hlavní pražská hygienička Zdeňka Jágrová. Jinde zbytečně hysterčí.
Michal Komárek (archiv autora) |
A chcete další důkaz? Za poslední týden máme v přepočtu na obyvatele osmkrát vyšší nárůst nemocných než Poláci a šestkrát vyšší než Němci. Krok s nám drží snad jen Španělé. A co? Jsme v pohodě!
Velkou chybu udělali na začátku pandemie Italové. Pamatujete? Fotbalový zápas Atalanta Bergamo vs Valencie se konal 19. února v Milánu a byl později označován za „biologickou bombu“. Za jeden ze spouštěčů smrtící vlny epidemie v Bergamu, které bylo nejpostiženějším italským městem.
Někteří ze 44 tisíc diváků měli koronavirus v sobě a fotbalové nadšení bylo ideálním místem pro jeho šíření. Část diváků si odvezla nemoc do Bergama, část do Španělska. A ještě další si koronavirus předávali při fandění v hospodách.
Jenže, to všechno je už hodně dávno a na Spartě nebude 44 tisíc diváků a nebudou se na sebe mačkat.
A především: Velkou chybou tehdy bylo, že se jim nakazili i diváci.
2 komentářů:
„Nám většinou onemocní hráči, ne diváci,“ shrnuje hlavní pražská hygienička Zdeňka Jágrová."
Nechci do toho hygienické superstar Jágrové, která mj. způsobuje školám svým neuzavíráním kvůli karanténě nemalé problémy, kecat, ale jestli vono to nebude tím, že hráči se pravidelně testují, takže jsou objeveni i ti bezpříznakoví, kdežto divák bez příznaků na test nepůjde.
co má tohle společnýho se školstvím?příště bude reportáž z večerky?
Okomentovat