Školy omezí kroužky i odborné učebny

středa 26. srpna 2020 ·

„Na konkrétních podmínkách pracujeme a dáváme to všechno na základě informací od ministerstva do kupy. Zatím jsme se domluvili, že výuku v odborných pracovnách nebudeme zakazovat, ale budeme preferovat spíše kmenové třídy. V případě odborných učeben je problém s přesunem dětí po chodbách a také s následnou dezinfekcí učebny pro další skupiny,“ řekl Právu Vladimír Škuta, ředitel mělnické Základní školy Jindřicha Matiegky.Družina by podle něj měla fungovat normálně, jak jsou žáci a rodiče zvyklí, a současně tak, aby to odpovídalo doporučením ministerstva. „Nejsme schopni zajistit, aby skupiny v družině tvořili jen žáci z jedné třídy, ale máme tady stabilní skupiny stále stejných dětí z několika málo tříd,“ uvedl ředitel Škuta. Omezení se bude týkat zájmových kroužků. Ty se budou organizovat tak, aby na ně chodili vždy jen žáci z jedné třídy.

Míchání dětí musí zabránit i v dalších školách. V základní škole ve Velvarech na Kladensku se budou děti první dva týdny výuky učit jen ve svých třídách a nebudou během výuky chodit do odborných učeben. Škola také bude používat u vstupu termokamery pro měření teploty. Změny se budou týkat i stravování školáků. V jídelně by se neměly míchat různé skupiny dětí, ale stravovat se budou například vždy první ročníky, poté druhé ročníky a postupně další.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.