Malé školy řeší, jak nemísit žáky. V běžném provozu je to nemožné, míní ředitelka

čtvrtek 20. srpna 2020 ·

S blížícím se covidovým podzimem bude nejen zlátnout listí, ale mnozí ředitelé zřejmě zešediví ze snahy vymyslet, jak hemžící se děti udržet od sebe a nepřispět tak k množení viru. „Na malých a malotřídních školách se žáci prostě potkávají. A popravdě: existuje jakákoli škola, kde lze stoprocentně zajistit, aby se žáci nepotkali? Já se domnívám, že v běžném provozu je to nemožné,“ sdělila Lidovým novinám Milada Podolská, která vede základní školu v malé obci Příkazy na Olomoucku.Přístup k řešení výuky s covidem plížícím se kolem škol se různí. Prezident Asociace ředitelů základních škol Michal Černý nabádá ke spíše umírněnému přijímání ministerského manuálu. Stať o nemísení žáků tak nebere jako nepřekročitelné dogma. „Důležité je, že podmínky jsou v manuálu uvozeny větou ,podle možností školy‘. Takže pokud možnosti nemá, neodporuje manuálu, pokud děti zcela neoddělí,“ řekl Černý, též ředitel základky v Klánovicích.

Opačný přístup volí pochopitelně ti, kdo mají směrem k protivirovým opatřením hlavní slovo: hygienici. Jejich hlava Jarmila Rážová dává jasně najevo, že nestrpí přehnaný alibismus. „Myslím si, že nějaká organizační opatření se dají udělat na každé škole,“ uvedla.


Celý text naleznete zde

1 komentářů:

Tomáš Barták řekl(a)...
20. srpna 2020 v 8:38  

Nejen v malých školách je to nemožné. V žádné to není možné.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.