Zápřah SŠ: souběh maturit i přijímaček

pátek 5. června 2020 ·

Střední školy už mají za sebou státní maturity, které se konaly tento týden. Chystají se na jejich školní část a do toho organizují státní přijímací zkoušky z češtiny a matematiky, jež vypuknou již v pondělí. Na některých středních školách probíhají navíc tento týden i talentové zkoušky nebo testy, které si SŠ připravily samy. „Zatím je to v mezích zvládnutí, zatím to jde. Snad nikdo neonemocní,“ řekla Právu ředitelka pražského Gymnázia Jana Keplera Ivana Landsingerová.Školy, které mají speciální požadavky, navzdory velké zátěži nelitují... Přetlak mají každoročně i na vyhlášeném pražském waldorfském lyceu, kam se hlásí 114 uchazečů a šanci má 30. Od středy se zde střídají uchazeči u čtvrthodinových pohovorů. Učitelé se jim budou věnovat do konce týdne. „Je to náročné, ale co nám zbývá? Letos je to opravdu hustý. Zvládnout to musíme,“ řekl Právu ředitel školy Ivan Smolka. Ale zjednodušovat přijímačky by nechtěl. „Nechceme studenty vybírat jen na základě nějakého státního testu. My to potřebujeme posoudit trochu komplexněji,“ dodal.


Celý text naleznete v Právu

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.