Soud projedná žalobu Univerzity Karlovy na prezidenta Zemana

pátek 5. června 2020 ·

Pražský městský soud dnes projedná správní žalobu Univerzity Karlovy na prezidenta Miloše Zemana. Vysoká škola napadla Zemanovo rozhodnutí o nejmenování fyzika Ivana Ošťádala profesorem. Podle jejího mínění prezident porušil pravidla pro jmenování profesorem i akademické svobody. Informuje ČTK.
Celý text naleznete zde

1 komentářů:

tyrjir řekl(a)...
6. června 2020 v 23:30  

Bez ohledu na jednotlivé osoby se tak trochu divím, že se navrhovatel na jmenování profesora fyziky, který je nespornou odbornou autoritou, nazývaný Univerzita Karlova do takového zpolitizovaného sporu pustil, a to i když její roztrpčení z nejmenování přinejmenším z odborného hlediska chápu. Bohužel a možná obecně i bohudík má prezident České republiky, pokud vím, pravomoc jmenovat (k tomu nepochybně patří možnost případně ze závažného důvodu i nejmenovat) a nikoli bezvýhradní povinnost jmenovat (být automat na podpisy) ministra nebo profesora VŠ na návrh předsedy vlády nebo UK. Tím, že soud možná důvodně možná nedůvodně zrušil rozhodnutí prezidenta o nejmenování profesora to jmenování neproběhlo. I já pochybuji o tom, že by to rozhodnutí soudu postoj prezidenta Zemana změnilo. J.Týř

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.