Plaga příští týden představí cíle budoucí strategie vzdělávání

neděle 21. června 2020 ·

Ministr školství Robert Plaga (ANO) příští týden představí návrh strategie vzdělávací politiky do roku 2030. Dokument, který by na podzim mohla schválit vláda, vychází z podkladů připravených minulý rok týmem odborníků ve školství. Má určovat, co a jak je v dalších letech třeba zlepšit pro zkvalitnění vzdělávání v Česku. Cílem strategie má být například modernizace učebních plánů, snížení nerovností v přístupu ke vzdělávání a zlepšení podpory vedení škol. Ministr to řekl v rozhovoru s ČTK.
Celý text naleznete zde

2 komentářů:

Jiri Janecek řekl(a)...
21. června 2020 v 10:15  

Tak představí "cíle strategie vzdělávání", nebo "návrh strategie vzdělávací politiky"?

Ono to vrtání se v těch podmětech a přívlastcích na základce není v běžném životě zas až tak zbytečné...

Jinak teda čekal bych, že cíle budou slajd 3 první prezentace na nějakém tom úvodním setkání mudrců.
Nechápu, proč čekat do příštího týdne...

Eva Adamová řekl(a)...
21. června 2020 v 10:34  

Strategie je 40 stran obecných plků. Není v ní ani jedna jediná konkrétní představa, co a jak by mělo být, natožpak, aby tam byl byť sebemenší náznak, jak toho dosáhnout.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.