Fakulty přijímačky odkládají, ruší, nebo spoléhají na Scio testy. Ty považují někteří studenti za vpád do soukromí

pondělí 1. června 2020 ·

Ministerstvo školství dalo novým zákonem vysokým školám možnost změnit formát přijímacího řízení. Některé fakulty přijímačky úplně zrušily a studenty berou podle průměru známek. Jiné posunují termíny na konec června. A některé tradičně spoléhají na Scio testy. Jenže i ty se letos mění – jejich online podobu považují někteří studenti za nepřiměřený zásah do soukromí. Musí totiž sledovací aplikaci umožnit přístup ke kameře a všem svým datům a naskenovat i místnost. Reportáž přináší Seznam Zprávy.Studenti si stáhnou aplikaci ProctorTrack, které musí povolit přístup nejen ke kameře a mikrofonu, ale i disku počítače. Nutné je také naskenovat celou místnost včetně prostoru pod stolem a prokázat se do kamery občanským průkazem.

„Je to extrémní. V podstatě vy otáčíte kamerou na počítači a program vaši místnost nahrává na video. Přijde mi to trošku přestřelené, obzvlášť když se teď všude řeší GDPR a najednou se může absolutně zasahovat do našeho soukromí,“ říká v reportáži jedna studentka.

„Já bych aplikaci ProctorTrack na svém počítači přístup nedal. Pro mě je nepřekonatelný problém si pustit na pevný disk program, u kterého nevím, jaké informace bude sbírat,“ říká expert na kybernetickou bezpečnost Karol Suchánek.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.