Vzdělávání během koronakrize? Situaci zvládli jedinci, systém pokulhával, míní Pýchová

pondělí 1. června 2020 ·

V krizové situaci se projevilo, jak je systém školství rozpadlý, hodnotí ředitelka Stálé konference asociací ve vzdělávání a koordinátorka iniciativy Úspěch pro každého žáka Silvie Pýchová. Podle ní obstáli především jedinci – učitelé hledali nástroje, jak pomoci žákům, ředitelé zase způsob, jak výuku koordinovat. „V České republice je vysoká míra autonomie škol, ve výsledku je to na ředitelích a na jejich zodpovědnosti. Systém se nedá hodnotit jako celek,“ upozorňuje v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.Silvie Pýchová (eduin.cz)
Velkým neduhem českého školství je podle ní to, že chybí dlouhodobá vize vzdělávacího systému. Proto také nevíme, jak se zachovat v krizové situaci. „Systém školství je velmi rozpadlý v tom, jak se věci řeší,“ říká, a poukazuje například na distanční vzdělávání, kdy učitelé často museli používat vlastní vybavení.

Celý text a pořad ke stažení naleznete zde

1 komentářů:

rváčkazvesela řekl(a)...
1. června 2020 v 9:03  

Paní Pýchová má samé otázky a žádné odpovědi...
Potřebujeme dávno známé skutečnosti číst?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.