Školky se otevírají, v Liberci budou mít kratší prázdniny. V Jablonci nastoupí dvě třetiny dětí

úterý 5. května 2020 ·

„Řada pedagogických i nepedagogických pracovníků je v rizikových skupinách. Například v jedné z mateřských škol hrozí, že nenastoupí kuchařky a nemohla by se tak otevřít jídelna,“ nastínil náměstek libereckého primátora Ivan Langr komplikace, které budou muset v následujících dnech vyřešit. Langr dodal, že pokud se bude školka potýkat s nedostatkem pracovníků, může omezit počet žáků. V tomto případě budou mít přednost předškoláci. Situace se podle něj ale stále vyvíjí. Zároveň se rozhodlo vedení Liberce vyjít vstříc rodičům a upravit letošní prázdninový provoz. Informuje MF DNES.Ivan Langr (liberec.cz)
„Požádal jsem ředitelky a ředitele, aby tradiční šestitýdenní uzavření škol zkrátili až o dva týdny,“ vysvětlil náměstek s tím, že budou v tomto případě zohledňovat zájem rodičů. Vzhledem k tomu, že podle pokynů z ministerstva není ve školkách nutné udržovat děti v patnáctičlenných skupinách, předpokládají některé ředitelky a ředitelé, že se vrátí k téměř běžnému provozu. „Myslíme si, že jen málo rodičů nechá děti doma. Naštěstí budeme v plném stavu. Jedna naše kolegyně sice patří do rizikové skupiny, chce ale nastoupit,“ sdělila ředitelka velké sídlištní školky Motýlek v Liberci Martina Suchomelová.

Kolik dětí v Liberci začne školky navštěvovat, ještě není jisté. V Jablonci to budou podle mluvčí zdejší radnice Jany Fričové dvě třetiny. Žádné problémy zde neočekávají. „Zaměstnanci jsou připraveni nastoupit,“ ubezpečila Fričová.


Celý text naleznete v MF DNES

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.