Deváťáci se vrátí do škol. Někde budou jen dva dny v týdnu, jiné školy možná zvládnou každodenní výuku

neděle 10. května 2020 ·

V Masarykově základní škole v pražských Klánovicích budou mít žáci devátých tříd dvě hodiny dvakrát týdně. Výuka pro ně začne ve středu, další bude v pátek. Přihlásily se na ni zhruba tři čtvrtiny žáků devátých tříd. Ředitel školy a zároveň předseda Asociace ředitelů ZŠ Michal Černý takový zájem nečekal. Někteří z přihlášených podle něj ani nepůjdou k přijímacím zkouškám, ale motivací pro docházku do školy pro ně je hlavně touha vidět opět spolužáky, řekl ředitel. Dodal, že situace v jednotlivých školách se může lišit. Někde třeba mohou mít deváťáci prezenční výuku denně. Záležet podle něj bude i na tom, co si škola může dovolit s ohledem na prostorové a personální možnosti. informuje ČTK.
Celý text naleznete zde

3 komentářů:

Tomáš Barták řekl(a)...
10. května 2020 v 7:28  

My budeme mít 3 hodiny denně a přihlásilo se asi 85 % žáků.

Eva Adamová řekl(a)...
10. května 2020 v 13:59  

Žák, který se nepřipravuje na přijímačky, nemá ve škole vůbec co pohledávat.

Anonymní řekl(a)...
10. května 2020 v 16:13  

Žák, který se nepřipravuje na přijímačky si chce ve škole trochu zablbnout se spolužáky.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.