Anketa České školy k „Manuálu“. Jan Korda: Nikoho nebudu nutit chodit do školy.

pondělí 4. května 2020 ·

Česká škola oslovila učitele, ředitele a odborníky s otázkami, které se týkají „Manuálu“ ministerstva školství ohledně fungování otevřených škol. Jde nám především o situaci „ohrožených učitelů“. Odpovídá ředitel základní školy Jan Korda.Jan Korda (zs-ln.cz)
Jan Korda: Nikoho nebudu nutit chodit do školy 

Pro představu personálního zabezpečení školy po znovuotevření jsem se v dubnu ptal všech pracovníků školy, kdo z nich po otevření školy nenastoupí, neboť on nebo někdo z jejich blízkých patří k ohrožené skupině. Rozhodnutí kolegů a kolegyň respektuji a nikoho nebudu nutit chodit do školy. Zdraví je přednější. Určím jim práci, kterou budou dělat z domova. Nepočítám s tím, že by si brali neplacené volno, pokud sami nebudou chtít.

7 komentářů:

rváčkazvesela řekl(a)...
4. května 2020 v 9:04  

Tleskám!!

Jana Maříková řekl(a)...
4. května 2020 v 11:53  

Díky, pane řediteli. Jsem zvědavá, kolik takových ředitelů bude...

Unknown řekl(a)...
4. května 2020 v 11:53  

Klobouk dolů před jednoduchém a logickém způsobu řešení situace, kdy nikdo neví co bude. Je potřeba obezřetnost. Chránit žáky, učitele a všechny v první linii. Jinak se to opět rozjede a bude hůř.

Unknown řekl(a)...
4. května 2020 v 11:55  

Oprava (měl jsem si to po sobě přečíst :-():
Klobouk dolů před jednoduchým a logickým způsobem řešení situace, kdy nikdo neví co bude. Je potřebná obezřetnost. Chránit žáky, učitele a všechny v první linii. Jinak se to opět rozjede a bude hůř.

Kamila řekl(a)...
4. května 2020 v 12:42  

jste úžasný

Anonymní řekl(a)...
4. května 2020 v 13:01  

Jednoduché řešení normálního (slušného) ředitele. Věřím, že takových je většina. Je však třeba začít přemýšlet i nad tím, co bude od 1.září. Určitě bude třeba obezřetnost. Školy mají navíc velký časový prostor, jak zajistit bezpečnost na svých školách. Kvalitní nanoroušky v potřeném počtu pro každý den a každého učitele a pracovníka školy, respirátory vyšších tříd, víceúčelové ochranné rukavice ve kterých se nepotí ruce, nová organizace ve škole(menší počet žáků ve třídách, dělení hodin do menších skupin, různé zahajení vyučování, aby se žáci neshlukovali před školou a v prostorách školy, 25 -30 ti hlavé třídy asi budou minulostí ...). Při zajištění bezpečnosti tohoto typu bude většina kantorů schopna nastoupit. Samozřejmě záleží na SARS-CoV-2, jak se bude chovat. Při tisících nakažených a stovkách mrtvých lidí denně (Belgie, Nizozemí, ....) to vidím opět na přibouchnutí dveří. Ale to už zřejmě bude s jiným ministrem a jinými poradci. A o vývoji možné epidemie ví snad jen Bůh, různí amatérští epidemiologové to jistě nebudou. A škola se pro státní rozpočet musí stát absolutní prioritou.

Unknown řekl(a)...
4. května 2020 v 13:16  

Správný názor. Bohužel ne shora. Tam mají pracovníky ve školství na háku. Je třeba přípravu na září promyslet s možností reagovat na vývoj situace. A ne teď nástup žáků lámat přes koleno s minimálním vzdělávacím efektem a maximální šancí rozjet šíření infekce.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.