Zástupci středních škol: Připustit k maturitám každého středoškoláka v posledním ročníku je nespravedlivé

úterý 21. dubna 2020 ·

Zástupci středních škol považují za nespravedlivé, že by k maturitám měl být letos připuštěn každý středoškolák v posledním ročníku. Předpokládá to návrh vyhlášky k letošní závěrečné klasifikaci žáků, kterou připravilo ministerstvo školství. Návrh pro hodnocení nematurantů zástupci školských asociací akceptují. Podle nich je třeba se přizpůsobit tomu, že se vyučuje na dálku a výsledky žáků nejsou zcela srovnatelné. Vyplývá to z vyjádření předsedů školských asociací, které oslovila ČTK. 
Celý text naleznete zde

4 komentářů:

Q. E. D. řekl(a)...
21. dubna 2020 v 16:29  

"Rozhodně se nám nelíbí, že by k maturitě měl být připuštěn každý. To si myslím, že je velmi nespravedlivé a velmi demotivující pro ty žáky, kteří něco dělali."

Tak, tak.

Silvie A. řekl(a)...
21. dubna 2020 v 17:05  

Samozvaní zástupci některých středních škol, bylo by přesnější. Titulek i článek vytvořili novináři, a ti si na přesnost nepotrpí.

Připustit každého je nespravedlivé, ano. A vymyslí někdo kritérium, které všichni uznají za spravedlivé?

Vypadá to, že koronavirus není výtvorem ministerstva spravedlnosti.

Nowak řekl(a)...
21. dubna 2020 v 17:23  

Sice to spravedlivé není, ale celá léta se tak skoro dělá, takže teď to jenom třeba dotáhneme do důsledků. Moc se nezmění.

BP řekl(a)...
22. dubna 2020 v 18:50  

A bylo spravedlivé, že si naši mocipáni mohli vystudovat vysoké školy za podivně krátkou dobu a získávat doktorské tituly za plagiáty?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.