Prymula: Život už bude jiný, ale budeme chodit do práce a děti budou chodit do školy...

sobota 11. dubna 2020 ·

„Když si na to zvykneme, přijmeme zásadu, že se nebudeme tolik družit, budeme dodržovat přísnou hygienu tak, jak máme, dovedu si představit, že v tomto režimu dokážeme několik let žít, aniž by nás to úplně hendikepovalo. To znamená: bude se normálně pracovat, děti budou chodit do školy, ale zůstane v nás jakási obezřetnost, podobná jako dosud v některých asijských zemích,“ říká Roman Prymula v rozhovoru pro iDNES.



Roman Prymula (mzcr.cz)
Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula je znepokojen chováním lidí po uvolnění některých plošných opatření. „Lidé sundali roušky, vyrazili ven, shromažďují se u okének s nápoji. To může skončit špatně,“ obává se epidemiolog. Podle něj poznáme důsledky uvolnění do deseti dnů. „Pokud se situace zhorší, nezachrání nás ani chytrá karanténa,“ varuje

„Pokud nebudeme mít lék a vakcínu, tak si musíme zvyknout na to, že tady v nějakém dlouhodobějším setrvalém stavu budeme mít 8 až 10 tisíc nemocných. Prostě si nějakou dobu budeme muset zvyknout, že nebudeme moci některé věci dělat jako dřív,“ zamýšlí se Prymula.


Celý rozhovor naleznete zde

6 komentářů:

Silvie A. řekl(a)...
11. dubna 2020 15:49  

Je zřejmé, že Babišův apel na odpovědnost občanů byl plácnutím do vody.
Pokud do ulic (a k okénkům s nápoji) nevyrazí policajti s pendrekama (a nepomůže-li to, tedy s pistolema s ostrejma), družní občané budou na karanténu kašlat.
A vypadá to, že vláda k efektivním opatřením nesáhne.

Zde vidíte rozdíl proti Singapuru. Tam jdete bručet za odhozenou žvejkačku.

Vypadá-li to takhle s dospělákama, učitel by byl blázen, kdyby se pokoušel udržet hygienickou kázeň ve škole.

Jiří Lukáš řekl(a)...
11. dubna 2020 16:46  

Pokud do ulic (a k okénkům s nápoji) nevyrazí policajti s pendrekama (a nepomůže-li to, tedy s pistolema s ostrejma), družní občané budou na karanténu kašlat.

Pendreky a pistole?!
Tenhle způsob myšlení je mnohem nebezpečnější než ti lidi, kteří „sundali roušky“.
Věřím, že je výrazně menšinový.

Michal Komárek řekl(a)...
11. dubna 2020 16:51  

Děkuji, pane LUkáši.

Silvie A.

Předpokládám, že to byla velká nadsázka, ale opravdu hodně nevhodná a nepatřičná. Sem rozhodně nepatří. Děkuji!

Jana Maříková řekl(a)...
11. dubna 2020 20:39  

Bohužel, pokud lidé nejsou schopni dodržovat pravidla sami, musí se dodržování vynucovat. To není o svobodě jednotlivce, ale o právu nebýt nakažen ignorantem.

rváčkazvesela řekl(a)...
11. dubna 2020 20:48  

„Když si na to zvykneme... nějak nesleduji ani dodržování těch dvou metrů. Nesleduji, žebychom se vyhývali, já v obchodě kličkuji jak zajíc...
Pan Prymula je takový snílek...
Mimochodem bych ho ráda viděla, jak přes roušku vyučuje pět vyučovacích hodin ve třídě třeba třeťáků.

Lexxa řekl(a)...
11. dubna 2020 20:50  

A i takoví, jak popsala Silve A., jsou mezi námi. Já mám na to jen jedno doporučení: Pokud můžete, tak se na na ně dívejte jen přes okno svého bydlení. Oni se promoří a vyselektují sami.

Články dle data



Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018




Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.



WebArchiv - archiv českého webu



Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.