Petici za uzavření škol do konce školního roku podepsalo už přes 30 tisíc lidí

středa 8. dubna 2020 ·

Přes 30 tisíc lidí podepsalo petici, která požaduje uzavření škol do konce školního roku. Signatáři odmítají plány vlády a krizového štábu na otevření škol v květnu. Přísné hygienické podmínky – nošení roušek, dodržování metrové vzdálenosti mezi dětmi… - nemohou podle nich školy zajistit. Otevření škol by navíc mohlo znamenat novou etapu šíření viru a ohrozit učitele i děti. K původnímu znění petice přibyla ještě pasáž o mateřských školách.Petici naleznete zde

2 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...
8. dubna 2020 v 23:28  

Jenže to by muselo ministerstvo upravit legislativu a toho není schopno.

Ivo Mádr řekl(a)...
8. dubna 2020 v 23:31  

A nebo nechtějí.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.