ČT edu startuje. A bude dále růst

čtvrtek 2. dubna 2020 ·

Česká televize spouští nový portál ČT edu, který má učitelům, žákům a rodičům pomoci s vyučováním na dálku.ČT edu jsme v České televizi původně připravovali pro učitele, jako místo, kde snadno najdou videa pro doplnění či oživení svého výkladu.

V této mimořádné situaci se ale vše mění. Rodiče, žáci i učitelé se musejí vypořádat s obrovskou výzvou v podobě učení na dálku, a my bychom jim rádi pomohli. Rozhodli jsme se tedy, že ČT edu otevřeme všem. A to hned. Přestože jsme plánovali celý web upravovat a doplňovat ještě několik měsíců.

Co tedy na ČT edu nyní najdete? 

V tuto chvíli Vám ČT edu nabízí přes 3 000 vzdělávacích videí z pořadů České televize. Videa jsou přehledně rozdělena podle stupňů, předmětových oblastí i témat tak, abyste se co nejsnáze dostali k tomu, co Vás zajímá a láká. A přestože už nyní ČT edu pokrývá přes dvacet předmětů a oblastí, některé chybí. To proto, že ani obsah ČT edu není v tuto chvíli ještě finální. Budeme jej dále doplňovat a rozšiřovat.

Videa vybírají zkušení učitelé 

Pořady České televize procházeli, a dále procházejí, zkušení učitelé a odborníci s odpovídající aprobací, z různých škol i regionů, aby našli videa, která mohou sloužit jako vysvětlení, doplnění, ilustrace či inspirace. A to pro předškoláky i žáky od prvního stupně po střední školu.

Vzdělávací programy se sice školu od školy liší a my jsme museli pro potřeby vyhledávání na ČT edu některé věci zjednodušit, v základu však celý projekt vychází z českého kurikula.

A proč vlastně krátká videa? 

Audiovizuálně podaná informace probouzí v žácích zájem, emoce a v souběhu s dalšími zdroji podporuje zapamatování probírané látky. I proto mají videa na ČT edu uzpůsobenou stopáž tak, aby udržela pozornost. Původně také proto, aby se s nimi dobře pracovalo ve vyučovací hodině.

U každého videa navíc můžete kliknout na „Přehrát celý pořad“ a dostat se tak k verzi nezkrácené. 

ČT edu žije, roste a chce i Vás 

Cílem ČT edu je nenechávat kvalitní pořady se vzdělávacím potenciálem ležet ladem v rozsáhlém archivu České televize, ale poskytnout je dále ke školní výuce i domácí přípravě. ČT edu je tedy projekt s uspíšeným začátkem a navíc bez konce.

Pokud pro nás máte tipy na to, jak službu zlepšit, pokud Vám chybí nějaký pořad či video, pokud jste narazili na chybu či nepřesnost – rozhodně nám napište, a to na ctedu@ceskatelevize.cz. Budeme rádi!


Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.