Ředitelé škol chystají náhradní zápisy do prvních tříd v létě. Chtějí se setkat s budoucími žáky a jejich rodiči

čtvrtek 2. dubna 2020 ·

Zápisy do prvních tříd bez přítomnosti dětí si donedávna učitelé nedokázali představit. Akt zápisu je pro ně důležitý nejen kvůli tomu, aby se s dětmi seznámili. Klíčový je při rozdělování zájemců do tříd tak, aby v nich byli rovnoměrně zastoupení talentovaní prvňáci i ti, kteří potřebují více pozornosti a času kantora. Letos je všechno jinak. Školy kvůli epidemii koronaviru od středy počítají přihlášky jen na papíře, ze kterých důležité informace o žácích nevyčtou. Také proto hodně ředitelů předem avizovalo, že se s budoucími prvňáky budou chtít setkat, až bezpečnostní opatření poleví. Reportáž přinášejí Hospodářské noviny."Máme od prvního ročníku jednu jazykovou třídu, takže se stejně budeme muset s dětmi setkat, abychom věděli a dohodli se, koho a kam zařadíme. Tato schůzka proběhne v červnu, možná v srpnu, bude záležet na situaci," upozornila ředitelka jablonecké Základní školy 5. května Michaela Hanyšová. Nebude sama, kdo bude výjimečnou situaci řešit pozdními letními schůzkami s rodiči a budoucími žáky.

Pražská Základní škola Kunratice už nyní spolupracuje se svou mateřskou školou, ze které do ní v září přijde nejvíce dětí. "V lednu jsme měli registraci k zápisu a díky spolupráci s vedením školky víme, jaké děti se k nám hlásí a jak jsou na první třídu připravené. Takovou spolupráci bych za současné situace doporučil i ostatním kolegům," uvedl ředitel školy Vít Beran s tím, že u ostatních dětí to doženou třeba v červnu. Pozve si je a proběhne obdoba zápisu. 


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.