Animovaný seriál seznamuje děti s pravidly bezpečného chování v digitálním světě

čtvrtek 30. dubna 2020 ·

ůvodem francouzský animovaný seriál je určen pro 6-12leté diváky. Přibližuje dětem prostředí „nul a jedniček“ a seznamuje je se základními pojmy a nástroji digitálního světa jako jsou vyhledávače, cookies nebo „lajky“. Vysvětluje principy tvorby bezpečného hesla, rozebírá důvody rodičovské kontroly a upozorňuje na nezbytnost ověřování informací. Otevírá i problematická témata jako jsou například projevy nenávisti a rizikového chování na internetu.„Z průzkumů vztahu dětí k moderním technologiím a médiím vyplývá, že značná část dětí tráví na internetu nezřídka i několik hodin denně. Často už ve velmi raném věku. Podle průzkumu EU Kids Online1 tráví české děti ve věku 9-11 let na internetu v průměru 114 minut denně. S rostoucím věkem se tato doba prodlužuje. První kroky ve virtuálním prostředí by měly jít ruku v ruce se začátky vzdělávání v této oblasti. Publikováním série V digitálním světě naplňujeme dlouho trvající potřebu doposud chybějících materiálů pro učitele, využitelných při rozvíjení mediální gramotnosti už na prvním stupni základních škol,“ uvádí Karel Strachota, ředitel Jednoho světa na školách.


Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.