České děti naráží na nenávist na internetu častěji než vrstevníci v EU

čtvrtek 30. dubna 2020 ·

S nenávistným obsahem na internetu se české děti dostávají do kontaktu častěji než jejich vrstevníci v Evropě. Vyplývá to z výzkumu skupiny IRTIS z Masarykovy univerzity a jejich kolegů z evropské sítě EU Kids Online. Výzkum ukázal, že číst a vidět na internetu nenávistný obsah není pro děti od 11 do 17 let nic neobvyklého. Míra zkušenosti se různí, v Česku je nejvyšší, připustilo ji 59 procent respondentů. Informuje ČTK.
Celý text naleznete zde

1 komentářů:

Milan Keršláger řekl(a)...
30. dubna 2020 v 9:31  

To je tak, když se v (samozřejmě nejlepším) státě stane, že politika frčí na nenávisti (a ventilují to veřejně nejvyšší ústavní činitelé): cikáni, migranti, muslimové, OSVČ (EET na ně), EU, novináři (hradní pán má na ně dokonce samopal), pražská kavárna, sluníčkáři, vítači, LGBT a já nevím kdo ještě. Však ona se nálepka pro nepřítele "lidu" vždycky najde!

Ve zdejší diskuzi to (bohužel) vypadá úplně stejně a to by člověk řekl, že ve školství bude mít většina dost rozumu (VŠ a ještě k tomu vychovávají!), aby chápala, že nenávist ani osočování ještě nikdy dobrou službu neudělaly a neudělají.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.