Začíná třetí ročník odborné ceny pro inspirativní pedagogy Global Teacher Prize Czech Republic

středa 8. ledna 2020 ·

Na začátku nového roku již tradičně odstartoval další ročník odborné ceny pro inspirativní pedagogy Global Teacher Prize Czech Republic. Tváří letošního spotu vyzývajícího k nominacím kvalitních učitelů se stala Tatjana Medvecká. Své tipy na skvělé učitelky a učitele může veřejnost zasílat až do 29. února. Záštitu letošnímu ročníku udělil ministr školství Robert Plaga a senátoři Jiří Růžička a Jiří Drahoš.
Global Teacher Prize Czech Republic, národní varianta mezinárodního ocenění, je odborná cena pro pedagogy působící na základních a středních školách v České republice. Sleduje kvalitu pedagogické práce, individuální přístup k žákům, vytváření a používání inovativních učebních metod a zapojení učitelů do mimoškolních aktivit a odborné komunity.

Jejím cílem je zvýšení prestiže učitelského povolání, posílení statusu učitele v České republice a podpora nastavení standardů učitelské praxe podle globálních měřítek. Oceňuje a podporuje činnost kvalitních pedagogů s důrazem na inspiraci, motivaci a sdílení příkladů dobré praxe mezi učiteli.

Na cenu může učitele nominovat kdokoli prostřednictvím nominačního formuláře na stránkách ceny. Přihlášení kandidáti budou hodnoceni na základě čtyř odborných kritérií, finalisty navštíví odborná porota přímo v hodinách. Vítězové letošního ročníku budou slavnostně vyhlášeni 11. června v prostorách Senátu PČR v Praze.

Letošní spot, v němž si roli učitelky zahrála herečka Tatjana Medvecká, otevírá téma rozporuplných nároků, které česká společnost na dnešní učitele klade.

„Dnes, více než kdy jindy, je potřeba ukazovat pozitivní příklady a oceňovat inspirativní učitele. Jsem rád, že Nadace České spořitelny může, v roli generálního partnera, stát u zrodu a rozvoje prestižních profesních cen,“ řekl Ondřej Zapletal, ředitel Nadace České spořitelny, která je Generálním partnerem letošního ročníku ceny GTP CR.

Hana Matoušů, koordinátorka ceny k nadcházejícímu ročníku říká: „Pro letošní ročník máme připraveno několik novinek. Upravili jsme přihlášku, aby se zjednodušil přihlašující proces a pozměnili jsme scénář výjezdů za finalisty. Vyhlášení letos díky záštitě prvního místopředsedy senátu PČR pana Jiřího Růžičky proběhne v prostorách Senátu a na vítěze a všechny finalisty čekají zajímavé ceny od partnerů ceny. Poslední novinkou, která nás čeká, je letní škola pro finalisty ceny, kde kromě zajímavých přednášek a workshopů budou mít účastníci možnost se vzájemně poznat, inspirovat se a navázat vzájemnou spolupráci.“


Zdroj: Tisková zpráva EDUin

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.