Aktualizace: V Praze 7 hoří spor o ředitelku školy. Radnice odmítá, že konkurz není transparentní

pondělí 20. ledna 2020 ·

„Vím, že mají nového kandidáta, kterého chtějí dosadit. Přímo paní radní (Hana Šišková, Praha sobě, radní pro oblast školství, pozn. red.) mi to mezi řečí potvrdila," tvrdí v článku serveru lidovky.cz  ředitelka Jarmila Macečková. Na její slova reaguje mluvčí radnice Prahy 7 Martin Vokuš: „Zcela odmítáme fámy, že konkurz nebude transparentní. Vyzýváme všechny, kdo mají zájem, ať se přihlásí, ať může odborná komise vybrat nejlepšího kandidáta. O to v konkurzu jde,“ říká Vokuš.Učitelé na výběrové řízení reagovali otevřeným dopisem ministru školství Robertu Plagovi s prosbou o zrušení konkurzu a rodiče zase veřejnou peticí na podporu ředitelky. Online petice ke čtvrtečnímu večeru po dvou dnech čítá 98 podpisů. Rodiče se obávají o osud školy a zdůrazňují, že se současnou koncepcí školy, jejím směřováním i kvalitou výuky jsou spokojeni... Závažná pochybení ve vedení školy nenašla ani kontrola z České školní inspekce v květnu 2019. Reportáž přinášejí Lidovky.cz.„Vím, že mají nového kandidáta, kterého chtějí dosadit. Přímo paní radní (Hana Šišková, Praha sobě, radní pro oblast školství, pozn. red.) mi to mezi řečí potvrdila. Protože osobu znám, vím, že si radnice přeje, aby koncepce školy byla směřována jinam. Má jít o inovativní změny, alternativní metody výuky,“ tvrdí ředitelka Jarmila Macečková. Své rozhodnutí post za těchto okolností neobhajovat už měnit nechce.

Radnice Prahy 7 oponuje, že vzhledem ke končícímu šestiletému funkčnímu období ředitelky Jarmily Macečkové má jako zřizovatel podle školského zákona právo konkurz vyhlásit. „Koncepci rozvoje školy mohou tímto způsobem posoudit také nezávislí odborníci, jelikož složení komise je dané vyhláškou,“ uvedl mluvčí Martin Vokuš.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.