Poslanci schválili rozpočet, učitelům nepřidali

čtvrtek 5. prosince 2019 ·

Sněmovna ve středu schválila státní rozpočet na příští rok. Schválený schodek má činit stejně jako letos 40 miliard korun. Pro rozpočet hlasovalo 108 poslanců ANO, ČSSD a KSČM. Ostatní poslanci hlasovali proti… Václav Votava a Kateřina Valachová neuspěli s návrhem přesunout tři miliardy Kč ze státního dluhu na platy učitelů. Podle Votavy to mělo přidat tři procenta v nárůstu platů k vládou navrženému zvýšení o deset procent. Valachová argumentovala tím, že návrh neboří strukturu rozpočtu. Peníze z kapitoly státní dluh je podle ní možné použít bez ohrožení obsluhy státního dluhu. Informuje ČTK.
Celý text naleznete zde

12 komentářů:

Milan Keršláger řekl(a)...
5. prosince 2019 v 9:50  
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Milan Keršláger řekl(a)...
5. prosince 2019 v 9:53  

Pokud je v posledních letech růst platů kolem 7%, pak přidání 8% do tarifů znamená, že reálně si učitelé přilepší POUZE 1% (ročně), protože zbylá 2% (nenároková složka) se "ztratí" kdesi cestou - přesněji - při rozdělování na krajích, další část pak ve škole (na odměnách za činnost navíc), což NENÍ zvýšení platu. Pokud vezmu v úvahu inflaci (2-3%), pak reálný plat učitele vůči ostatním ve státě KLESÁ. Proč tohle odbory neumí vysvětlit veřejnosti?

BP řekl(a)...
5. prosince 2019 v 13:49  

Nevadí, pan ministr ani paní ministryně by neudělali dnes maturitní zkoušku z matematiky.
V nejvyšším tarifním stupni po 32 letech praxe bude v roce 2021 plat učitele 43950,- Kč ve 12. platové třídě, což znamená, že průměrný plat úplně všech učitelů bude činit 45 000,- Kč.
Oni dva zřejmě nematurovali z matematiky, jinak by nemohli mít vystudovanou ani vysokou školu.

tyrjir řekl(a)...
5. prosince 2019 v 14:14  

Po tom, co předvedly hloupé školské odbory, ještě hloupější (ne)Pedagogická (ne)komora a falešná ČSSD plus falešný "demoblok", se tomu výsledku vůbec nedivím. Lít peníze do rozhádané černé díry - to by na místě premiéra a ministra/yně financí udělal jen opravdový blázen. J.Týř

Ivo řekl(a)...
5. prosince 2019 v 17:12  

Ono bude úplně stačit, až odejde během následujících pěti let polovina důchodců učitelů, co drží střední školy nad vodou. To bude úplně stačit...

L.snirch řekl(a)...
5. prosince 2019 v 18:12  

Ten titulek je nesmyslný, učitelům bylo v státním rozpočtu 2020 přidáno
Už ani ty titulky nám nejdou napsat pravdivě.

Michal Komárek řekl(a)...
5. prosince 2019 v 18:23  

Důsledně vzato máte pravdu, pane Schnirchu. Titulek je "intuitivní", předpokládám, že Vy mu také v tomto smyslu rozumíte - že jde o neschválení pozměňovacích návrhů. Ale určitě lze titulek vytvořit přesněji. Děkuji!

L.snirch řekl(a)...
5. prosince 2019 v 18:43  

Není podstatné, že mu pochopitelně rozumím.
Ale jako ředitele Saturninova spolku mě pojem "intuitivní titulek" zaujal.
S tímto pojmem se dá pracovat. :-)

L.snirch řekl(a)...
5. prosince 2019 v 18:45  

"Češi berou v průměru o dva tisíce víc, platy ženou vzhůru učitelé" - to je taký pěkný intuitivní titulek. :-)

Unknown řekl(a)...
8. prosince 2019 v 22:28  

Víte, proč nejsou pro učitele peníze? Zde je odpověď: http://www.msmt.cz/file/49472/

BP řekl(a)...
9. prosince 2019 v 21:58  

Unknow, odhadem 45 000 000,- Kč rozdáno nějakým vyžírkům na mšmt. Čeho probůh jsou ti lidé náměstky a řediteli?

Milan Keršláger řekl(a)...
9. prosince 2019 v 22:14  

Buď to budou krajští/okresní ředitelé nebo/a_zároveň to budou "politické" funkce. Čistá mzda je kolem 50 kKč/měsíc, což není až tak moc (čti: poslanec má v základu více).

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.