Na MŠMT byly představeny výsledky šetření Eurostudent

pátek 6. prosince 2019 ·

Centrum pro studium vysokého školství prezentovalo na MŠMT hlavní výsledky dotazníkového šetření studentů vysokých škol Eurostudent VII. Jednalo se o data za Českou republiku, šetření je však mezinárodní a konalo se již posedmé téměř ve všech zemích EU a Evropského hospodářského prostoru.Na semináři se také řešil vysoký podíl studujících, kteří při studiu pracují, příčiny tohoto stavu a reakce vysokých škol. Účastníci upozornili na to, že je v mnoha případech možné pracovní zkušenosti studujících propojit se studiem, podporovat studenty při hledání práce v oboru a využít pracovní zkušenost k propojení znalostí studentů s reálnými problémy praxe. Dále se diskutovalo o nízké jazykové vybavenosti studentů vysokých škol, kdy například v navazujícím magisterském studiu více než pětina studujících hovoří jen svým mateřským jazykem. Účastníci se shodli, že vysoké školy jsou spoluzodpovědné za jazykovou úroveň svých absolventů, a to i z důvodu velkého tlaku zaměstnavatelů, pro které jsou znalosti cizích jazyků klíčovým požadavkem. Vysoké školy proto do studijních programů zařazují čím dál více předmětů vyučovaných v cizím jazyce, zejména v angličtině.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.