Praha plánuje školu Evropské unie, sloužila by hlavně expertům kosmické agentury

úterý 8. října 2019 ·

Česko se může stát první zemí bývalého východního bloku, kde se otevře Evropská škola. Prozatím má své pobočky v šesti zemích. Jedná se o vzdělávací instituce Evropské unie, která je financuje a slouží primárně pro děti jejích úředníků. O školu v Praze nyní usiluje pražský magistrát, mimo jiné z toho důvodu, že zde bude od roku 2021 sídlit nová Agentura pro kosmický program Evropské unie. Informuje deník Aktuálně.Vít Šimral (praha.eu)
 Pražský radní pro školství Vít Šimral (piráti) v následujících dnech vyrazí do Bruselu a Mnichova, aby se podíval, jak dvě takové školy fungují. Poté by měla probíhat další jednání, který by měla vést k tomu, že po Belgii, Německu, Itálii, Španělsku, Nizozemsku a Lucembursku bude Evropská škola také v Česku.

"Škola by kromě dětí zahraničních pracovníků usídlených v Praze měla být standardně i pro pražské děti, protože jedním z důležitých principů takových škol je prolínání kultur a jazyků," poznamenává radní Šimral. Rodiče takových dětí ale obvykle platí plné školné. Rozpočet školy se pak plní právě ze školného od soukromých společností a osob, ale zejména z příspěvku Evropské komise. Učitele pak platí členské státy, které je vysílají.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.