„České hlavičky“ 2019 mají své vítěze

středa 23. října 2019 ·

Projekt České hlavičky je ucelený program zaměřený na podporu nadaných studentů v technických a přírodovědných oborech, na zvýšení zájmu mladých lidí o studium těchto oborů na středních a vysokých školách a rozvíjení zájmu o tyto obory, případně i o vědeckou kariéru. Je zaměřen na středoškolskou mládež.Je organizován a realizován společností Česká hlava PROJEKT, z.ú.. a ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Vysokou školou ekonomickou v Praze a sponzorskými partnery projektu. Metodika projektu vychází z principu, že bude umožněno informovat širokou veřejnost a nadané studenty, kteří budou v široce pojaté mediální kampani prezentováni jako vzory pro své vrstevníky.

Zároveň jsou České hlavičky součástí programu EXCELENCE vyhlašovaným Ministerstvem školství. Tento program je určen pro podporu škol a pedagogů, kteří se o talentované a nadané žáky starají a vytvářejí jim kvalitní podmínky pro jejich další rozvoj. 

Vítězové 

MERKUR „Člověk a společnost“, cena VŠE
▪️ Jan Rus, Gymnázium Trutnov

GENUS, „Příroda kolem nás“, cena společnosti Lesy České republiky
▪️ Tibor Malinský, První soukromé jazykové gymnázium Hradec Králové

INGENIUM „Svět počítačů a komunikace“
▪️ Jakub Dvořák, Panská - SPŠST

FUTURA „Řešení pro budoucnost“, cena MŠMT
▪️ Jakub Dokulil, Gymnázium Křenová 36, Brno

SANITAS „Život a zdraví člověka“
▪️ Nikola Svobodová, Gymnázium Pelhřimov

UNIVERSUM „Člověk a exaktní vědy“, cena Crytur Matfyz /Matematicko-fyzikální fakulta UK/
▪️ Vojtěch Dienstbier, Slovanské gymnázium Olomouc
▪️ Matěj Doležálek, Gymnázium A. Hrdličky Humpolec

Mimořádná cena společnosti Veolia CZ „Ochrana životního prostředí“
▪️ Jakub Vácha, Gymnázium Soběslav
▪️ Šimon Zeman, Malostranské gymnázium


Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.