On-line seminář 18.9.: Škola bez poražených I

úterý 17. září 2019 ·

Respektující komunikace je pro mě základním stavebním kamenem jakýchkoliv aktivit ve škole a nejen v ní, říká učitelka 1. stupně ZŠ a lektorka kurzu Škola bez poražených Kateřina Vrtišková. Cíle setkání: • Věnovat se více učení a výuce než řešení problémům s kázní a kontrolou • Vyrovnávat se s emocemi žáků a řešit náročné situace nebo konflikty • Vést uspokojivě schůzky a jednání s rodiči • Mluvit tak, aby jim druzí naslouchali a naslouchat tak, aby druhým porozuměli • Udržet si dobrý pocit a naplnění z práce učitele („jak nevyhořet“) • Rozpoznat, které dovednosti využít v rozdílných situacích


Setkání je určeno učitelům všech stupňů škol.

Program setkání:

• Představení Thomase Gordona, základních informací a cílů kurzu
• Bloky v učení a vyučování
• Představení Sedmi dovedností Školy bez poražených
• Pozorování chování
• Komunikační bloky
• Aktivní naslouchání
• Informace o aktuálním kurzu

Setkání se uskuteční ve středu 18. 9. 2019 od 20:00 na Metodickém portálu RVP.CZ.Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.