Zájem o práci ve školství stále klesá

středa 28. srpna 2019 ·

Podle analýzy údajů na pracovním serveru Profesia.cz se počet nabídek pracovních míst ve školství v posledních pěti letech neustále zvyšuje, výrazně ale klesá počet zájemců. Jedním z hlavních důvodů nízkého zájmu o práci ve školství je slabé finanční ohodnocení. I přesto že vláda zvýšila od ledna rozpočet na platy učitelů, s tím, jak rychle rostla průměrná mzda, platy ve školství neudržely krok. Informuje deník Právo.Pro srovnání, plat učitele byl v roce 2012 o více než 2800 korun vyšší než průměrná mzda, dnes činí tento rozdíl necelých 200 Kč. Učitelské platy tak zůstávají téměř třetinu pod průměrem vysokoškolsky vzdělaných odborníků.


Celý text naleznete v Právu

3 komentářů:

Ivo řekl(a)...
28. srpna 2019 v 16:06  

Vezměte medián (po 18- ti letech praxe) ve 12 stupni 31 670: NEMÁTE ANI PRŮMĚRNÝ PLAT!


rváčkazvesela řekl(a)...
28. srpna 2019 v 16:46  

To je divné, přitom máme jasnou vizi.....

Ivo Mádr řekl(a)...
29. srpna 2019 v 10:03  

Ivo

S tím nedosáhnete ani na hypotéku.

rvačkazvesela

A bude hůř.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.