Projevů nenávisti přibylo, SPD dál dominuje, uvádí zpráva vnitra o extremismu

pátek 16. srpna 2019 ·

"Tuzemské i zahraniční zkušenosti ukazují, že tolerování verbálních nenávistných projevů vede k tomu, že přerostou ve fyzické násilí," píšou zpracovatelé zprávy o extremismu, kterou zveřejnilo ministerstvo vnitra… Zpráva mimo jiné uvádí, že „xenofobní nálady části české společnosti nadále umně povzbuzovalo, zejména prostřednictvím sociálních sítí, hnutí SPD." To podle dokumentu vyvolávalo dojem, že jsou obyvatelé Česka ohroženi imigrací a islamizací. Představitelé hnutí se také aktivně vyjadřovali k incidentům spojeným s imigranty či muslimy. "Velmi účinně fungovala v tomto tématu symbióza mezi SPD a některými médii šířícími nenávistné předsudky," doplňuje vnitro. Informuje ČTK.

Celý text naleznete zde

4 komentářů:

Petr Portwyn řekl(a)...
17. srpna 2019 v 9:08  
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Petr Portwyn řekl(a)...
17. srpna 2019 v 9:08  

Zdá se, že všechny reakce na tento článek (já je nepsal) byly smazány editorem.
Proč tedy pod článkem není napsáno, že je diskuze zablokována?

Tajný Učitel řekl(a)...
17. srpna 2019 v 9:30  

Syn přistěhovalce si v ČR dobře vydělal a založil stranu, která si své voliče chytá na proti-přistěhovaleckou rétoriku. Jak hluboce české.

E.Kocourek řekl(a)...
17. srpna 2019 v 17:40  
Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.