Špatná barva stěn, přísný pohled zadavatele i hlasité psaní na klávesnici, stěžovali si neúspěšní maturanti

pátek 5. července 2019 ·

Maturanty letos při skládání zkoušky rušilo ťukání do klávesnice nebo dělníci na stavbě. I tyto důvody někteří uváděli ve svých odvoláních. České televizi to řekl Marek Lehečka z organizace Cermat. V minulosti podle něj žáci ze svého neúspěchu vinili třeba špatnou barvu stěn, vadil jim ale i přísný pohled zadavatele nebo vosa ve třídě. Proti výsledkům a průběhu maturit přišlo letos ministerstvu školství a krajským úřadům přes čtyři tisíce odvolání.


„Letos se žáci odvolávali například kvůli hluku způsobenému zvukem klávesnice počítače či hluku způsobenému stavebními dělníky provádějícími rekonstrukci budovy,“ řekl Lehečka. Podle Cermatu se témata stížností každým rokem opakují, neúspěšní maturanti si například často stěžují na rušivé prvky způsobené přímo zadavateli nebo dalšími lidmi, kteří jsou v době zkoušky ve třídě. „Je to například klapání podpatků, přísné pohledy zadavatele, zvuk tlačítek klávesnice počítače. V ojedinělých případech bývá důvodem stížností i poletující hmyz, vosa, sršeň a podobně,“ dodal Lehečka.

Žáci, kteří ve své žádosti o přezkum maturit uvádějí připomínky k průběhu zkoušky, si podle Cermatu v některých případech stěžují i na samotné prostředí v učebně „Vadí jim špatná akustika v učebně, vydýchaný vzduch, nevhodné zabarvení stěn,“ dodává.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.