Popírači přišli o argumenty. Globální oteplování nemá v historii obdoby, tvrdí studie

sobota 27. července 2019 ·

Současné klimatické změny nemají v historii planety obdoby a způsobil je člověk. Stav, ve kterém se teď Země nachází, je bezprecedentní. Ukázala to nová rozsáhlá studie, která zmapovala data za poslední dva tisíce let. Informuje deník Aktuálně.


Podle studie, kterou vydal vědecký časopis Nature, se tím vyvrací většina argumentů skeptiků, kteří o globálním oteplování pochybují.

Planeta sice během své existence procházela obdobími, kdy se klima měnilo, ale nikdy v takovém měřítku jako dnes.

Tým vědců zkoumal dostupná data o podobách klimatu za poslední dva tisíce let. Analyzovali všechny možné záznamy o teplotách, jako jsou například letokruhy v dřevě, jezerní a korálové sedimenty a další. Zjistili, že žádný z výrazných teplotních výkyvů v minulosti nedosáhl celosvětového měřítka. A nedalo se tedy mluvit o globálních změnách.

Míra oteplování v současnosti je navíc mnohem větší, než k jaké docházelo přirozeně v minulosti. Průměrné teploty se od dob průmyslové revoluce zvýšily téměř o 1,5 stupně Celsia. A týká se to celé planety.


Celý text naleznete zde

8 komentářů:

laimes řekl(a)...
27. července 2019 v 4:39  

v letech 1949-53 provedky usa + sssr každý druhý týden pokusný jaderný výbuch,pekně nastřídačku sudý-lichý tak co má ta zemněgula sakra dělat!!!a žvaní se o kouřících komínech a prdících krávách

PP řekl(a)...
27. července 2019 v 7:03  

Pane Komárku, opravdu? Klidne zase zveřejníte fejk?

PP řekl(a)...
27. července 2019 v 7:10  

Stačilo dojít k této větě, která dokazuje, že jde o pouhé náboženství:

"Cook nyní podle listu The Guardian věří, že shoda mezi vědci rok od roku sílí."

Tajný Učitel řekl(a)...
27. července 2019 v 10:04  

Vědci celého světa, zeptejte se PP, on vám to vysvětlí.

E.Kocourek řekl(a)...
28. července 2019 v 6:21  

Ucastnici diskuse se deli na vedce a skeptiky. Tajny je nepochybne vedec. ////

Povsimneme si vyznamneho vyvoje - uz to neni globalni klimaticka zmena, ale globalni oteplovani, jako pred par lety. Lze ocekavat, ze v zime nastane globalni ochlazeni. ////

Uz se klima-alarmiste konecne dohodli, v jakem ze casovem horizontu ta jejich globalni klimaticka zmena probiha? ////

Ivo Mádr řekl(a)...
28. července 2019 v 20:00  

Jedině hluboká ekonomická krize donutí obyvatelstvo Země k tomu, aby se lidé nechovali sobecky. To znamená snížení spotřeby. Jenže, zahodíme všichni výdobytky současné techniky, které zachovávají a zvyšují tzv. uhlíkovou stopu. To svým způsobem znamená návrat do ekologicky vyváženého a udržitelného období středověku.

PP řekl(a)...
28. července 2019 v 21:27  

Nesobecky se máme chovat kvůli sobě.
Kvůli planetě je to absolutní nesmysl, tupá ideologie, chiméra a čiré bláznovství, používané na strašení a tím pádem ovládání mas.

PP řekl(a)...
28. července 2019 v 21:36  

Stačilo dojít k této větě, která dokazuje, že jde o pouhé náboženství:

"Cook nyní podle listu The Guardian věří, že shoda mezi vědci rok od roku sílí."

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.