Výuková lekce Mediální právo

středa 5. června 2019 ·

První část hodiny obsahuje obecný pohled na mediální právo, tedy co jsou média, co je mediální právo, jakým způsobem mediální právo média reguluje a proč je tato regulace potřeba. Druhá část hodiny téma mediálního práva zužuje na jednu z jeho oblastí - média a ochrana osobnosti člověka. V hodině jsou popsána osobnostní práva a ukázána jejich úprava v občanském zákoníku. Dále hodina ukazuje na příkladech, jakým způsobem mohou být osobností práva v médiích dotčena, tedy proč jsou chráněna, a popisuje možnosti ochrany.

Žáci v hodině vedou dialog s vyučujícím, případně diskutují v rámci dvojic a skupin, především z toho důvodu, že většina obsahu je jim známá z běžného života, pouze ji nemají propojenou s právními otázkami. Lekce obsahuje též několik skutečných případů.


Metodiku a pracovní list naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.