Odbory se nyní nechtějí přidat k stávkové pohotovosti ve školství

úterý 4. června 2019 ·

Školské odbory se zatím nehodlají přidat k případnému vyhlášení stávkové pohotovosti ve školách, které chystá profesní spolek Pedagogická komora. Nepodpořili by ho ani například zástupci Asociace ředitelů základních škol nebo spolku Učitelská platforma. Podle nich sice současná situace v českém školství není ideální a návrh rozpočtu na příští rok neodpovídá původním slibům vládních představitelů, chtějí s nimi o tom ale dále jednat, zjistila ČTK.

Celý text naleznete zde

19 komentářů:

Radek Sárközi řekl(a)...
4. června 2019 19:02  

Tohle mnohé vysvětluje: Náměstek Pícl je bývalý odborářský funkcionář a politik ČSSD, náměstek Pavlík vede pražskou ČSSD, za kterou kandidoval Dobšík v posledních senátních volbách...

Radek Sárközi řekl(a)...
4. června 2019 19:02  

Opakuje se situace ohledně kariérního řadu, kdy Asociace ředitelů ZŠ, školské odbory a CZESHA byly pro, ale nakonec dala většina senátorů a poslanců zapravdu nám...

tyrjir řekl(a)...
4. června 2019 19:30  

Opakuje se situace ohledně kariérního řadu, kdy Asociace ředitelů ZŠ, školské odbory a CZESHA byly pro, ale nakonec dala většina senátorů a poslanců zapravdu nám...

No tak, šup, šup, pane Sárközi. Rychle si nasaďte svou pedagogickou pirátsko sluníčkářskou pásku přes obě oči a sesmolte v PK petici, kterou Vám podepíše alespoň20 tisíc UČITELŮ ochotných jít stávkovat za vaše "pedagogické" ambice. Přeji vám v tom úspěch.

:)))

Radek Sárközi řekl(a)...
4. června 2019 22:26  

Zajímalo by mě, jestli se ti funkcionáři z tiskové zprávy (Dobšík, Mazancová, Stýblová...) zeptali nejprve na názor řadových členů svých organizací, než vydali takto silná prohlášení...

tyrjir řekl(a)...
4. června 2019 23:23  

,Zajímalo by mě, jestli se ti funkcionáři z tiskové zprávy (Dobšík, Mazancová, Stýblová...) zeptali nejprve na názor řadových členů svých organizací, než vydali takto silná prohlášení...

Už jste se ptali UČITELŮ, zda jsou ochotni jít stávkovat za vaše "pedagogické" ambice, vážený pane prezidente spolku s názvem Pedagogická komora? Kolika učitelů, kdy a jak se na to Pedagogická komora ptala? Jaká byla odpověď?

tyrjir řekl(a)...
4. června 2019 23:42  

Sárközi již dříve uvedl, že ministr školství Robert Plaga (ANO) odmítá s jeho spolkem jednat. Zástupci jiných školských organizací ho naopak za otevřený přístup chválili. Podle mluvčí ministra Anety Lednové konzultuje úřad jakékoli úpravy ve vzdělávání s odbornými vzdělávacími asociacemi.

Podle Mazancové je problém v osobě předsedy spolku. "Lidé s ním nechtějí jednat, protože on jedná nekonstruktivním způsobem," řekla. Stýblová doplnila, že se současné vedení ministerstva snaží různé věci řešit, ale není možné očekávat výsledky ihned. "Čekala bych trochu trpělivosti a trochu nadhledu," řekla.

V ČR je přibližně 150.000 učitelů. Spolek Pedagogická komora má zhruba 2500 členů a před časem například spolu s Učitelskou platformou podpořil akci Vidíme to černě, které se zúčastnilo několik stovek pedagogů po celé ČR. Podle Sarköziho je cílem těchto akcí informovat veřejnost, že politici zanedbávají školství, což má negativní dopady na kvalitu výuky. Školské odbory mají kolem 20.000 členů a Učitelská platforma asi 300.


https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/odbory-se-nyni-nechteji-pridat-k-stavkove-pohotovosti-ve-skolstvi/1763931


tyrjir řekl(a)...
4. června 2019 23:45  

Ptali jste se UČITELŮ, zda jsou ochotni jít stávkovat za vaše "pedagogické" ambice, vážený pane prezidente spolku s názvem Pedagogická komora? Pokud ano, kolika učitelů, kdy a jak se na to ta vaše Pedagogická komora ptala? Jaká byla odpověď?

mirek vaněk řekl(a)...
5. června 2019 9:17  

Školské odbory byly vždy pátá kolona ministerstva. A nic se nezmění.

Radek Sárközi řekl(a)...
5. června 2019 12:55  

Zaráží mě nízká míra porozumění textu u předsedů školských odborů, Asociace ředitelů ZŠ a Učitelské platformy. Pedagogická komora žádnou stávku v tuto chvíli nevyhlašuje. Ani nevyhlásila stávkovou pohotovost...

Aktuálně mapujeme prostřednictvím 2 dotazníků - jednoho pro členy našeho spolku a druhého pro nečleny, jaký je jejich názor na PŘÍPADNÉ vyhlášení stávkové pohotovosti. Z došlých odpovědí zatím vyplývá, že 90 % respondentů je PRO vyhlášení stávkové pohotovosti.

V naší anketě se mohou vyjádřit i k jednotlivým požadavkům. O tom, zda stávkovou pohotovost vyhlásíme nebo ne a se kterými požadavky nakonec vystoupíme, rozhodne až valná hromada Pedagogické komory svým hlasováním.

Viz naše tisková zpráva:

https://www.pedagogicka-komora.cz/2019/06/pedagogicka-komora-pripravuje-vyhlaseni.html

tyrjir řekl(a)...
5. června 2019 13:37  


Zaráží mě nízká míra porozumění textu u předsedů školských odborů, Asociace ředitelů ZŠ a Učitelské platformy. Pedagogická komora žádnou stávku v tuto chvíli nevyhlašuje. Ani nevyhlásila stávkovou pohotovost...

Aktuálně mapujeme prostřednictvím 2 dotazníků - jednoho pro členy našeho spolku a druhého pro nečleny, jaký je jejich názor na PŘÍPADNÉ vyhlášení stávkové pohotovosti. Z došlých odpovědí zatím vyplývá, že 90 % respondentů je PRO vyhlášení stávkové pohotovosti.


Mapujte, mapujte, pane Sárközi. A doučujte a převychovávejte! A nezapomeňte to mapované území vždy správně "pedagogicky" "rozseknout" Těch 90 % vašich PK pozitivních respondentů je zajisté reprezentativní aktivistický vzorek, který, až překoná negramotnost všech ostatních učitelů a činovníků, otřese tupým úderem vašeho pedagogického tomahawku Pedagogickým světem. :)))tyrjir řekl(a)...
5. června 2019 14:10  

Tak se na ty pologramoty z učitelských odborů, Učitelské platformy, Czesha, z Asociace ředitelů základních škol atd. v té vaší "Pedagogické" komoře vykašlete, pane Sárkózi.

Eduin a Eduzměna mají, pokud vím, na fičbůku v součtu víc příznivců, než všechy ostatní školské stránky dohromady! Spojte se tedy s nimi. Vaše "pedagogická" přesvědčivost, odborná úroveň a koperativnost je, myslím, natolik velká, že spolu s nimi pak už všechny ostatní přesvédčíte.

:)))

Radek Sárközi řekl(a)...
5. června 2019 16:43  

Ty neustálé osobní výpady v prohlášeních pro média ze strany předsedkyně UP Petry Mazancové a dalších členů Učitelské platformy vůči mé osobě nebo Jankovi Wagnerovi i dalším členům Pedagogické komory jsou naprosto nechutné!

Petra Mazancová řekl(a)...
5. června 2019 18:10  

Nejsem funkcionář, jsem prostě učitelka pane Särkozi. Díky za pochopení. :-)

Jana Maříková řekl(a)...
5. června 2019 19:04  

Osobní útok v tom článku byl od pouhé učitelky, které se náhodou zeptali? To se mi ulevilo....:D

Jana Maříková řekl(a)...
5. června 2019 19:07  

pane Týři, jevíte se mi poněkud únavným. Opakujete stejnou myšlenku pod každým článkem o PK - kvůli názvu a osobní animozitě? Věcného nemáte nic.

tyrjir řekl(a)...
5. června 2019 19:26  

Jana Maříková řekl(a)...
pane Týři, jevíte se mi poněkud únavným. Opakujete stejnou myšlenku pod každým článkem o PK - kvůli názvu a osobní animozitě? Věcného nemáte nic.
5. června 2019 19:07Nápodobně, paní Maříková a PK. Ve všech částech vašich, domnívám se, mnohdy animózních výlevů v této diskusi i jinde. Takhle jste to s tou útočnou a neodpovídací "spojovací pedagogikou" v té PK dopracovali. :)))

tyrjir řekl(a)...
5. června 2019 19:38  

Radek Sárközi řekl(a)...
5. června 2019 16:43
Ty neustálé osobní výpady v prohlášeních pro média ze strany předsedkyně UP Petry Mazancové a dalších členů Učitelské platformy vůči mé osobě nebo Jankovi Wagnerovi i dalším členům Pedagogické komory jsou naprosto nechutné!


No, tady má možná pan Sárközi tak trochu pravdu. Možná trochu neslané, nemastnmé. Trochu osladit či opepřit by možná taky neškodilo. :)))

Radek Sárközi řekl(a)...
5. června 2019 21:33  

Možná má FB stránka Eduinu nejvíce lajků a sledujících, ale FB stránka Pedagogické komory má dvakrát více návštěv... O FB stránce MŠMT, školských odborů nebo Učitelské platformy ani nemluvě...

https://www.pedagogicka-komora.cz/2019/05/facebookova-stranka-pedagogicke-komory.html

Michal Komárek řekl(a)...
6. června 2019 6:23  

Pane Týři, svoje názory na spolek PK vyjadřujete razantně a opakovaně, zachovejte přitom ale , prosím slušnost, neurážejte, neznevažujte. Děkuji!Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.