Další ZUŠ Open začíná už tento pátek

čtvrtek 30. května 2019 ·

Na 420 základních uměleckých škol spojilo své síly na letošním celostátním happeningu ZUŠ Open, který se uskuteční už tento pátek a v sobotu. Uměním ožijí náměstí, parky i ulice, zámky či kostely, ale třeba i vlaková nebo autobusová nádraží či kavárny a nákupní centra. Děti zamíří i do domovů důchodců či mateřských a základních škol. ZUŠ Open je co do počtu účinkujících největší kulturní událostí v České republice.


Iniciátorem a hlavním garantem ZUŠ Open je Nadační fond Magdaleny Kožené: „Je úžasné vidět 420 zapojených škol a mnoho společných projektů napříč uměleckými obory. ZUŠky opět předvedou, že jsou nepřehlédnutelnou líhní umělecké kreativity, podělí se o radost z umění a představí mnoho mladých talentů,“ uvedla Magdaléna Kožená a pokračovala: „Držím všem malým umělcům palce, pedagogům děkuji za neúnavné předávání inspirace a přeji jim zaslouženou radost z realizovaných projektů,” dodala.

Sama patronka Magdalena Kožená navštíví v rámci happeningu tři kraje. První zastávkou bude Karlovarský kraj, kde dopoledne společně s generálním ředitelem České filharmonie Davidem Marečkem oficiálně zahájí celý happening ZUŠ Open na Mlýnské kolonádě, přičemž k atraktivitě projektů v kraji přispívá i spolupráce s Karlovarským symfonickým orchestrem. Dále navštíví Plzeňský kraj, kde zahájí přímo v krajském městě na pódiu na náměstí Republiky odpolední program a společně s dětmi také zazpívá. Svou cestu zakončí v Jihočeském kraji, konkrétně v Českých Budějovicích, kde uzavřou pěvecké sbory z příslušných ZUŠek za doprovodu dechového orchestru svůj celodenní program.

Do jednotlivých akcí ZUŠ Open se zapojí i celá řada profesionálních umělců včetně symfonických orchestrů a kulturních institucí jako Pražské jaro či Smetanova Litomyšl. „Nesmírně nás těší, že školy přicházejí s obrovským nasazením a vzájemnou inspirací. Každým rokem projde celý program velkým kvalitativním posunem, a právě i z tohoto důvodu jsme se letos rozhodli termín rozšířit o jeden den,“ říká za vedení projektu Irena Pohl Houkalová. Projekt podpoří i další výrazné osobnosti v roli garantů jako jsou například Alice Nellis, Maxim Velčovský nebo Jan Kodet.


Zdroj: Tisková zpráva MŠMT
Další zprávy naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.