Aktivisté za práva Romů převzali Cenu Františka Kriegla

čtvrtek 30. května 2019 ·

Cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost dnes dostali ústecký komunální politik Karel Karika a spoluzakladatel neziskové organizace Ara Art David Tišer. Ocenění udělované Nadací Charty 77 získali za svůj boj za práva lidí, které společnost odsouvá na svůj okraj, za práva Romů, bezdomovců a sociálně vyloučených. Cenu převzali na slavnostním ceremoniálu na zahradě pražské Trmalovy vily. Informuje ČTK.

Celý text naleznete zde

2 komentářů:

Nowak řekl(a)...
30. května 2019 23:00  

Zdejší komentátoři jsou plně zaujatí jinde a tak nikdo neprostestuje, že se tato zpráva nepatří. Proč je dobře, že tu přece jen je:
František Kriegel byl mimořádnou osobností, je skutečným příkladem hrdiny (spíše než třeba bři Mašinové). Před několika lety proběhlo v zastupitestvu Phy 1 hlasosání o návrhu udělit Krieglovi na památku jehostatečnosti posmrtně čestné občanství tohoto praž. obvodu - návrh byl zamítnut - vždyť to byl přece komunista. A Kriegla tak připomíná již jen Nadace CH77 svou cenou, kterou tentokrát prvně obdrželi zástupci Romů.
O Krieglovi by stálo za to ve školách mluvit a diskutovat - podobně jako o Stránském, který nedávno zemřel.

PP řekl(a)...
31. května 2019 5:12  

Teď už jsou tady tři zbytečné texty.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.