Češi si nejraději přečtou romanci, v zahraničí vítězí thrillery

čtvrtek 9. května 2019 ·

Nejoblíbenějším žánrem u českých čtenářů je romantická literatura. Této kategorii vévodí autoři jako Patrik Hartl, Radka Třeštíková nebo Michal Viewegh. Ve světě dominuje žánr thrillerů, romantická literatura u zahraničních čtenářů obsadila až třetí místo. Thrillery jsou mezi českými zákazníky e-shopů až na páté pozici za romantickou literaturou, detektivkami, scifi a fantasy a moderní literaturou. Vyplývá to z výsledků ankety portálu Picodi.com u zákazníků českých a světových e-shopů. Dotazník v březnu 2019 vyplnilo 7800 respondentů. Alespoň jednu knihu si podle jeho výsledků za poslední rok koupilo 74 procent žen a 65 procent mužů. Informuje ČTK.

Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.