SRPácký newsletter přináší četné příklady z praxe

pondělí 1. dubna 2019 ·

Stránky jedenáctého newsletteru systémového projektu OP VVV Strategické řízení a plánování ve školách a v územích (SRP), který vyšel v polovině března, zaplnily příklady dobré praxe i témata teoretičtějšího charakteru. Prostor dostal také pravidelný rozhovor. Poskytl jej lektor projektu a dlouholetý ředitel ZŠ v Mostě Roman Ziegler.


SRPácký newsletter informoval o aktivitách, které s podporou strukturálních fondů pomáhají rozvíjet čtenářskou gramotnost. Ukazuje se, že se podpora z evropských peněz mnohdy využívá velmi kreativně. Třeba v projektu MAP Turnovsko II vymysleli iniciativu „Babička a dědeček do školky“. Její podstatou je propojit tři generace (děti, rodiče a seniory) na základě četby tak, že pohádkoví prarodiče pravidelně docházejí do školek a předčítají dětem. Ty pak o pohádkách vyprávějí a nosí domů návrhy na čtení.

Čtenáře informačního čtvrtletníku projektu SRP nepochybně zaujme také text shrnující zkušenosti ředitelky pražské MŠ Dvouletky Jany Bezděkové se strategickým řízením a plánováním. Šéfka vůbec prvního zařízení vybraného do podpory projektu se přes počáteční váhání a nejistotu pustila naplno do práce, aby mohla začít systematicky plnit cíle vytyčené ve školním akčním plánu.

Směs teoretických a praktických úvah vetkl do rozhovoru ředitel 8. ZŠ Most Roman Ziegler. Ten jako lektor projektu získal bohaté zkušenosti se zaváděním strategického řízení ve škole i nápady, jak motivovat kolegy, aby se na změnách podíleli. Zdůraznil, že se vyplácí při strukturálních změnách v řízení a směřování školy využít důvěry spolupracovníků.

S článkem o roli pracovníků projektu SRP při naplňování metodiky rovných příležitostí, dokumentu vydaného v uplynulé době ministerstvem školství, přispěla do newsletteru Věra Dušková, týmová manažerka, která má na starosti aktivitu věnující se koordinaci metodické podpory tvůrcům Místních akčních plánů rozvoje vzdělávání (MAP). Čtenáři dostávají navíc vůbec poprvé možnost v elektronickém dotazníku vyjádřit názor na podobu a obsah newsletteru.


Newsletter naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.