Člen bojovníků za svobodu nazval učitele neonacistou, dostal podmínku

úterý 5. března 2019 ·

Tituly neonacista, neohenlainovec, příslušník páté kolony quislingů či napodobenina učitele si údajně vysloužil Libor Behúl, učitel dějepisu a češtiny z jabloneckého gymnázia Dr. Randy. Takto ocejchovat ho měl František Radkovič, předseda jablonecké pobočky Českého svazu bojovníků za svobodu. Pedagoga se zastal okresní soud a Radkovičova slova označil za trestný čin pomluvy, za něž padl podmíněný trest čtyři měsíce s roční zkušební dobou. Zatím nepravomocný, předseda se odvolal. Informuje iDNES.cz.


Radkovič se navíc podle exprimátora města Petra Beitla pustil podobně ostrými slovy i do školy, na které Behúl od roku 1995 vyučuje. A slovně napadl i skupinu studentů z německého Kaufbeurenu, který je partnerským městem Jablonce. Beitl proto vyzval nové vedení radnice, aby svazu bojovníků letos neposlalo žádný příspěvek na činnost.

Behúl říká, že vše začalo v roce 2012, kdy měl Radkovič na gymnáziu výstavu o druhé světové válce. „Doprovázel ji svým militantním a ideologicky zatíženým jednostranným výkladem. Došlo mezi námi ke konfliktu, když jsem jeho výklad několikrát opravil, pak jsem ztratil trpělivost a třídu odeslal pryč,“ vzpomněl si Behúl.

„Pak si na mě stěžoval u vedení školy, následně na České školní inspekci, kde mě právě nazval neonacistou či neohenleinovcem. Další stížnost se dostala i na krajský úřad, na policii, kde mne lživě obvinil zase z popírání holocaustu. Policie ani inspekce ovšem neshledala žádné mé pochybení.“


Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.