Stovky středoškoláků obcházejí krach u maturity. Zákon to umožňuje

čtvrtek 28. února 2019 ·

Česká školní inspekce navštívila v loňském školním roce 43 středních škol s vysokou neúspěšností u maturity a zjistila, že v průměru se v nich vyskytují čtyři propadlíci, kteří byli za poslední tři roky opět přijati do totožného maturitního oboru. Zákon to umožňuje. Informuje Deník.cz.


„Problému s žáky maturitních oborů, kteří opakovaně nesloží maturitní zkoušku a následně jsou znovu přijati do stejného, nebo obdobného oboru vzdělání, si je Česká školní inspekce vědoma a průběžně na něj upozorňuje,“ sdělil její náměstek Ondřej Andrys. Připomíná, že existuje poměrně velké množství středních škol, které přijímají k maturitnímu studiu prakticky všechny žáky. „Často vůbec neověřují jejich vstupní znalosti ani potenciál k maturitnímu studiu, během něj nedokážou tyto handicapy žákům kompenzovat a mnohdy se o to ani nesnaží,“ nešetří kritikou Andrys.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.