Diskuse: Budoucnost českého školství

čtvrtek 14. února 2019 ·

Jsou české školy kvalitní přípravou pro budoucí profesní život? Žijeme stále ve světě, kde je škola nudnou povinností? Proč se snažíme řešit problémy např. inkluzí či obědy zdarma? Digitální Česko a jeho role v moderním vzdělávání? Proč nefunguje spolupráce škol, rodičů a soukromých institucí a proč nejsou mladí lidé schopni kriticky myslet? O tom všem a mnohém dalším diskutovat budou:


Martin Baxa, poslanec a člen výboru pro vzdělávání
Jiří Růžička, senátor a ředitel gymnázia J. Keplera
Kateřina Valachová, poslankyně a bývalá ministryně školství
Ondřej Šteffl, ředitel společnosti Scio
Stanislav Svoboda, zakladatel soukromé základní školy Cesta k úspěchu

Diskuse koná 26. února od 18,30


Další informace naleznete zde

1 komentářů:

Petr Portwyn řekl(a)...
15. února 2019 13:46  

Žijeme stále ve světě, kde je škola nudnou povinností?

Dnes jsem učil argumentační klamy, a otázka v úvodu mého komentáře je hezkým příkladem zavádějící otázky. Děkuji za ukázku, zařadím do výuky.

Otázka implicitně obsahuje tvrzení žili jsme ve světě, kde je škola nudnou povinností a zdánlivě se ptá, zda tam žijeme stále.
Pokud tázaný na otázku odpoví "ano" či "ne", přijímá předpoklad napsaný kurzívou.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.