Program Dobro-druzi na podporu filantropie dětí a mládeže

úterý 29. ledna 2019 ·

Nadace Via opět otevírá filantropický program pro mladé, ve kterém podpoří až 15 týmů. Týmy pořádají dobročinné akce, jejichž výtěžky v programu zdvojnásobí 1:1 až do výše 20 000 Kč. Novinkou letošního ročníku jsou workshopy na míru pro podpořené týmy. Program Dobro-druzi seznamuje děti a mládež s filantropii, dobrovolnictvím a aktivním občanstvím.

Kdo se může přihlásit:

Do programu se až do 7. 3. 2019 mohou hlásit týmy složené z dětí a mladých lidí, kteří navštěvují minimálně druhý stupeň ZŠ, horní hranice pro přihlášení do programu je 26 let. Tým může být složen ze spolužáků ze školní třídy, žákovského parlamentu, skautského oddílů nebo to může být skupina kamarádů.

Komu pomáhat:

Příjemce pomoci si vybírají členové týmu. V minulosti Dobro-druzi pomáhali nemocným dětem, opuštěným zvířatům, zachraňovali starou kapličku či podporovali národní park.

Jak pomáhat:

Každý z týmů v programu pořádá benefiční akce. Může se jednat například o benefiční koncert, prodejní výstavu, vánoční jarmark nebo charitativní závod. Je dobré si vybrat takovou aktivitu, která bude členy týmu bavit a dělat jim radost.

Nabídka Nadace Via:

Vybrané týmy získají finanční příspěvek 5 000 Kč na organizaci benefiční akce. Bezplatnou účast pro tři členy týmu na úvodním vzdělávacím setkání a závěrečném evaluačním setkání. Workshop na míru pro celý tým. Výtěžek benefičních akcí nadace zdvojnásobí až do výše 20 000 Kč.


Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.