Mobily ve škole – ano, či ne? Kulatý stůl SKAV a EDUin

čtvrtek 31. ledna 2019 ·

EDUin zveřejňuje záznam diskuse na Kulatém stole SKAV a EDUin ze dne 17. 1., která se věnovala používání mobilních telefonu ve školách. Cílem kulatého stolu bylo hledat odpovědi na otázky: Jak má škola přistupovat k mobilům žáků? Kdo má kompetenci používání mobilů ve škole regulovat? Jaká je role osobních mobilních zařízení žáků ve výuce? Jak se bránit nevhodnému využití a nežádoucí závislosti žáků na mobilech? Jak podpořit socializaci žáků v rámci školy? Potřebujeme zákon upravující používání mobilů ve školách?Diskutovali:

Bořivoj Brdička, Jednota školských informatiků, SKAV,
Radka Jandová, Asociace Montessori ČR,
Petr Karvánek, ZŠ a MŠ Antonína Čermáka, Praha 6,
Jan Kršňák, Institut pro podporu inovativního vzdělávání,
Martin Provazník, ZŠ Strossmayerovo nám., Praha 7,
Miriam Sedláčková, Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost,
Samuel Šulc, Česká středoškolská unie.2 komentářů:

laimes řekl(a)...
1. února 2019 10:31  

tak buď ano nebo ne co furt kolem toho plkat

Vera řekl(a)...
1. února 2019 19:50  

Těch řečí kolem toho už je fakt přes míru. Ať si to každý učitel zařídí podle svého. Já je v hodinách jazyka povoluju, ale nevím, proč by je měli mít studenti na tělocviku. Pokud ovšem kolega tělocvikář soudí jinak, je to jeho právo.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.