Vzhůru k třiceti tisícům a výš. Lidem ve školství se výrazně zvýší platy

čtvrtek 27. prosince 2018 ·

„V objemu narostou o 15 procent. Deset procent půjde do tarifní částky – to je to, co rovnou uvidí na své výplatní pásce – a pět procent je objem netarifních prostředků. Ty má k dispozici a bude mít k dispozici ředitel,“ vysvětlil v České televizi ministr školství Robert Plaga (ANO).

Robert Plaga (msmt.cz)
Začínající učitelé si polepší zhruba na 28 tisíc, ti nejdéle sloužící na 37 tisíc. Nový platový výměr museli ředitelé podepsat nejen pedagogům, ale úplně všem ve škole.

Učitelé měli původně dostat přidáno už v září, poslanci to dokonce doporučili vládě, ministr ale vsadil na jistotu a platy se tak budou zvedat až od ledna. Robert Plaga (ANO) ale stále počítá se splněním závazku z programového prohlášení vlády – tedy že učitelé budou brát 150% průměrného platu z roku 2017.


Reportáž ke stažení naleznete zde

1 komentářů:

tyrjir řekl(a)...
28. prosince 2018 v 1:46  

VLÁDNÍ FILIŠTÍNI, ŽE JSOU UČITELÉ HLUPCI MÍNÍ?

Současné MŠMT i vláda využívají, zdá se, jen kouř z požáru českého školství, mlží jádro problémů a vytvářejí další kouřové clony z dalších požárů a průšvihů, na které dvou nezodpovědností i oni zadělali, podnítili je a nechávají je volně kynout nebo hořet.

Například:

Ministr Plaga: Nejsou učitelé? Tak tedy pozveme do škol neučitele (!). Až bude nová krize, zachrání české školství ti neučitelé? Zobe snad i současný.ministr školství "z ruky EDUINU"?

Premiér Babiš a jeho vláda: V roce 2021 budou mít učitelé 150 % průměrného platu Z ROKU 2017(!!!). Co je tohle, pro pána krále, za hloupou číselnou demagogii? Víme snad někdo, o kolik se do té doby zvednou ostatní platy? Má snad vláda učitele za úplné pitomce?

Počítejme, prosím:

Když se ostatní platy zvednou v roce 2021 oproti roku 2017 třeba o 20 procent, budou ti ostatní mít 120 % a učitelé 150 %. Kolik procent pak tedy budou mít učitelé oproti aktuálnímu průměrnému platu v tom roce 2021?

150/120 = 5/4 = 1.25 násobek

Učitelé tedy pak budou mít jen o 25 % větší platy oproti aktuálnímu průměrnému platu v roce 2021. Nikoli o 50 %, jak by se mohlo přes to "vládní kouřmo" někomu nepozornému zdát.

Otázkou pro mne zůstává, proč se k takovéhlemu číselnému filištínství (respektive k téhle pekelnicky načmoudle průhledné "číselné demagogii") premiér Babiš uchýlil. Má tenhle trapas premiér České republiky zapotřebí? Pokud ANO PROČ?

Proč tomuhle filištínství neoponuje ministr školství? Je snad tak hloupý, že si myslí, že mu na tyhle trapasy učitelé a kvalitní zájemci o učitelství přistoupí? Že mu ty trapné návnady z miniterské a vládní udičky zbaští i s navijákem?


J.Týř

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.