Největší poptávka na trhu práce není po programování, ale po schopnosti komunikovat s lidmi, tvrdí šéf společnosti LinkedIn

pondělí 5. listopadu 2018 ·

Většina lidí by pravděpodobně řekla, že největší poptávka je v současnosti po programátorech. Jak ale píše server Quartz, ředitel společnosti LinkedIn Jeff Weiner tvrdí, že je to přesně naopak. “I když se umělá inteligence stává stále schopnější, jsme pořád daleko od toho, abychom byli schopni napodobit a nahradit lidskou komunikaci,” řekl Weiner. Informují Hospodářské noviny.


Jeff Weiner (twitter.com)
Díky síti LinkedIn, která má dnes více než půl milionu uživatelů, má Weiner informace o tom, jaké pozice jsou na trhu poptávány, v jakých zaměstnáních lidé pracují, i o jaká se uchází. I proto si může dovolit tvrdit, že největší trhlinou na trhu práce ve Spojených státech amerických není již zmíněné programování, ale tzv. měkké dovednosti. Většina zaměstnavatelů požaduje schopnosti v psané i nepsané komunikaci, budování kolektivu, a také schopnost vést. Zdokonalení se v této oblasti zajistí lidem stabilnější povolání, myslí si Weiner.Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.