„Mzdy a odměny učitelů a ředitelů škol v Evropě 2016/17“ a další témata v přehledu aktualit ČŠI

pondělí 5. listopadu 2018 ·

„Mzdy a odměny učitelů a ředitelů škol v Evropě 2016/17: Publikovaný materiál poskytuje informace o statutárních výplatách a odměnách poskytovaných učitelům a ředitelům veřejných (státních) škol předškolního, prvního a druhého stupně. Komparativní analýza zahrnující 41 evropských systémů vykazuje zvýšení učitelských platů, ale také rozdíly napříč Evropou. V 18 vzdělávacích systémech vzrostly platy alespoň o 3 %. Ovšem reálné mzdy (po odečtení inflace) začínajících učitelů jsou v 9 evropských zemích nižší než ve školním roce 2009/10. Rozdíly mezi zeměmi se týkají nejenom úrovně základních mezd, ale také počtu odsloužených let, nutného k dosažení maximální výplaty. Tato situace nastane v jednotlivých zemích v relativně širokém rozmezí od šesti až do dvaačtyřiceti let.“ ČŠI publikovala nový Přehled vybraných informací a zajímavostí ze zahraničí.

Celou publikaci naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.