Montessori výuka se rozrůstá na školy druhého stupně

pondělí 5. listopadu 2018 ·

Prvky výuky Montessori se ve školách začaly objevovat už v devadesátých letech, v současné době existují těchto škol napříč republikou desítky. Jenže výuka v páté třídě obvykle končí. V posledních letech se začaly rozvíjet i druhé stupně základních Montessori škol. Výuka se na nich od tradičních škol liší tím, že zde funguje nenátlaková metoda učení, děti zde figurují jako aktivní účastníci vzdělávacího procesu. Reportáž přinášejí Hospodářské noviny.
Maria Montessori (wikipedia.org)
Zatímco druhé stupně může navštěvovat čím dál víc dětí, střední škola Montessori existuje zřejmě zatím jediná, a to pražské gymnázium Duhovka.

Vysoké školy Montessori se v České republice nevyskytují. Podle mluvčí Montessori Institutu Praha Lidije Erlebachové to ani není potřeba. „Každý, kdo projde vzděláváním na předchozích stupních Montessori škol, je připraven na studium na univerzitě, kterou si vybere dle vlastního zájmu. Je vybaven dovednostmi, které vyžaduje samostatné studium na vysoké škole,“ říká Erlebachová.Celý text naleznete v Hospodářských novinách

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.