Výsledky učení: Jak je definovat, formulovat a používat ve výuce

čtvrtek 25. října 2018 ·

Jak naplánovat výuku, aby si žáci z vyučovacích hodin něco odnesli? V tom učitelům pomáhají tzv. výsledky učení. Stanovují, co se očekává, že žáci či studenti po určitém období vzdělávání umějí a znají, co jsou schopni předvést a vykonávat a co si odnášejí do dalšího vzdělávání či běžného života. Národní ústav pro vzdělávání uveřejňuje český překlad publikace, kterou pod názvem Defining, writing and applying learning outcomes: a European handbook vydalo v roce 2017 Evropské středisko pro rozvoj odborného vzdělávání (Cedefop).


S pojmem výsledky učení se v odborné literatuře setkáváme od 60. let 20. století. Pracuje se s ním také v reformách vzdělávání v USA nebo ve Finsku. NÚV užívá výsledky učení v připravovaných revizích rámcových vzdělávacích programů namísto dříve používaných pojmů očekávané výstupy nebo výsledky vzdělávání.

Co to jsou výsledky učení, jak se definují, formulují a především používají ve výuce, podrobně vysvětluje příručka Definování, formulování a používání výsledků učení, jejíž český, autorizovaný překlad uveřejňujeme.


Publikaci naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.