Farma v továrně i sdílená hudební zkušebna. Nápady mladých Čechů, jak zlepšit svět

neděle 7. října 2018 ·

Soutěž Social Impact Award pomáhá mladým lidem realizovat nápady, kterými chtějí „změnit svět“. Vybrané projekty projdou mezinárodním akceleračním programem, v němž mají mladí inovátoři k ruce profesionální mentory, kteří jim jejich nápad doladí a zprofesionalizují. V současné době program běží ve více než třiceti zemích světa a mezi jeho minulé vítěze patří dnes zavedené značky jako Pragulic, Czechitas, Bezobalu či Rekola. Reportáž o nových úspěšných projektech přináší Aktuálně.cz."Produkujeme čerstvé mikrobylinky a houby přímo ve městě. Jsme první městská farma svého druhu v centru Prahy. Naším cílem je lidem ukázat krásu městského farmaření a usnadnit cestu těm, kteří mají stejné představy o budoucnosti zemědělství jako my," říkají Karolína Pumprová a Matyáš Smutný z projektu Herba Fabrica, tedy první pražské softwarově řízené městské farmy.

Vyzývají lidi, aby si podobné vertikální minifarmy založili ve svém bezprostředním okolí, třeba v nevyužívaném industriálním objektu. Tím také omezí neekologické dovážení zeleniny z druhého konce Evropy.


Celou reportáž naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.