Konference „Děti/žáci cizinci v českých školách“

neděle 7. října 2018 ·

10. října 2018 pořádá Národní institut pro další vzdělávání 2. ročník celostátní konference s mezinárodní účastí věnované vzdělávání dětí a žáků s odlišným mateřským jazykem, tentokrát s názvem Přijímáme, začleňujeme a vzděláváme děti/žáky cizince.


Konference, na které vystoupí i zahraniční odborníci z Řecka a Slovenska, přiblíží teoretická východiska vzdělávání dětí/žáků cizinců v kontextu společného vzdělávání, legislativní rámec, dotační systém, rozvojové a účelové projekty MŠMT. Věnovat se bude zejména problematice poskytování podpory pedagogickým pracovníkům a dětem/žákům cizincům formou podpůrných aktivit NIDV, rozvíjení komunikačních kompetencí, využití adekvátních strategií učení a vhodných metodických a učebních materiálů. Účastníci se seznámí i s příklady dobré a inspirativní praxe z domova a ze zahraničí.


Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.