ÚSTR zveřejnil aplikaci o antisemitismu za komunismu

neděle 16. září 2018 ·

Ústav pro studium totalitních režimů (ÚSTR) zveřejnil novou internetovou aplikaci pro školy, která má přiblížit formy antisemitismu v komunistickém Československu. Aplikace s názvem Antisemitismus 1945-1989: Státní politika proti Židům v Československu upozorňuje na skutečnost, že toto téma nezmizelo s koncem druhé světové války, ale naopak představovalo spodní proud komunistické propagandy. Informuje ČTK.


Jaroslav Pinkas (ustr.cz)
Aplikace mapuje proměny antisemitismu v průběhu několika desetiletí a je rozdělena do tří částí. Žáci mohou pracovat s karikaturami, politickými projevy, ukázkami z dobové novinové i televizní publicistiky, ale i s různými definicemi antisemitismu. U materiálů nechybí historické komentáře a metodické poznámky.

"Žáci se učí nejen analyzovat historické zdroje, ale zároveň rozvíjejí svou schopnost kritického čtení médií, a tím zvyšují svou mediální gramotnost a odolnost vůči mediální manipulaci. V éře fake news jde o mimořádně potřebné dovednosti," uvedl vedoucí autorského týmu Jaroslav Pinkas z oddělení vzdělávání ÚSTR.


Celý text naleznete zde
Internetovou antologii ÚSTR naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.